murat menteş – dertli sözlük
1974 istanbul doğumlu yazar ve şair...
eserleri şunlardır:
kuzgunun gölgesi
kaosa mütevazi bir katkı
aynalı barikatlar
dublörün dilemması
korkma ben varım
garanti karantina
nihat genç tarafından dublörün dilemması adlı kitabının arka kapağında şöyle bir cümle kurulmuştur."ben, murat'ın yaşındayken kelimelerle kasap gibi boğuşuyordum; murat aksine, kelimeleri kırbaçlayıp cümleler içinde düzene sokuyor ve bunu pek mahirce başarıyor."

ayrıca bir söyleşide yazın tarzı olarak çakma chuck palahniuk olduğu iddiasına bazı benzer noktaların olabileceği ancak bunun çakmalık diye tabir edilemeyeceğini belirtmiştir. ancak imaj olarak da çakma levi strauss olduğunu iddia etsek ne derdi acep.(*)
(http://showcase.unis.org/class/anthro/levi-strauss.jpg)
dun uskudar gizli bahçem de samet karagözle yanımıza oturan,sakalları kısa,hafıf göbeklı,kısa boylu ,kibar beyfendının ta kendısıdır..şans eserı o sıra onun kıtabını okuyordum :) halıyle bı ımzasını da almıs oldugum yazar...oturup bı nargıle ısmarlamak ısterdım kendısıne ama işi varmışş.
hayal gücü sınırlarını taşıran yuvarlak gözlüklü yazar. åžu anda afilli filintalar sitesinde çete üyesi.
bir türlü içimin ısınmadığı, yazılarını sevdiğim ancak acıdığım birisi. insan bu kadar kafa patlatıp nasıl da bu kadar faydasız bir yazı yazabilir diye düşündürür beni hep. en büyük faydası iletişim yayınlarınadır. murat'ın sayesinde iletişim yayınları islami çevreden para kazanıyor. ama şu da var iletişimin sayesinde murat'ın yazılarını solcular da okuyor ancak murat'ın kitaplarını okuyup kapattıklarında "ha ha ha geyik lan bu islamcılar" deyip dalga geçtiklerini hayal ediyorum.
cafcaftaki klarkını beğenmiyor olsamda "vay canına" dediğim yazardır. diğerleri yazarsa murat menteş başka birşey. cümlelerin terbiyesini çok iyi biliyor. kendisini nobelde görürsek hiç şaşırmam lakin bu aklını bulunduğu camia için kullansa ne güzel olacak. nobel alamaz ama olsun. allah rızası kazanacak yetmez mi?