hürriyet gazetesinin misyonu – dertli sözlük
derin devletin sözcülüğü denebilir. ama daha sofistike bir durum olduğu su götürmez bir gerçektir. şöyle ki: necip milletimizin azımsanmayacak ve hatta özgül ağırlığı itibari ile çoğumsanacak bir kesiminin sözcülüğü de bu gazete üstlenmiştir. "türkiye türklerindir" mottosu ile ittihatçı misyonuna soyunduğunu söyleyerek mevzunun daha derin tarafları olduğunu söyleyenler de vardır.
eskiden amiral gemisiydi. gündemi değiştirip, istediği gibi yönlendirebiliyordu. hatta askeri müdahalelere zemin hazırlıyordu ama şimdilerde gemi su almakta. zaten amiral filan da kalmadı.
i̇deolojileri, pratik savaşları, liderleri ve tüm olumlu-olumsuz değerleri kullanarak sermayesini güçlendirmek. biz buna kısaca kapitalizm de diyebiliriz. buna che tişörtü satan lider tekstil firmalarını model olarak gösterebiliriz. yani "bana küfür de etsen, para kazandıracaksa kullanırım".
misyon ideali gerçekleştirmek için izlenen yoldur.hürriyet gazetesinin misyonu 'çamur at izi kalsın'dır.uzun yıllar bu politikayı benimsediği için artık attığı çamurlarn izi dahi kalmamaktadır.
son zamanlarda haber okudugum yer. artik normal bir haber sitesi gibi gelmeye baslamisti. ama nureddin yildiz hoca ile ilgili uzaktan yakindan alakali haberleri verirken, 'alti yasinda kizlarla evlenebilir diyen' vs gibi birkac cumle ile ozet gectigini gordukce, icerlerde biryerlerde hala dindar insan nefretini canli tuttugunu fark ettim. muslumanlar ile ilgili haberlerini (cemaat de dahil) her zaman kusku ile incelemek gerek.