abdullah gül – dertli sözlük
reis-i cumhurdur. şehrimizin göz bebeğidir. makamına en çok yakışandır. yüzünde tebessüm eksik olmayandır. herkes tarafından sevilendir. sevmeyenin gözü çıksındır.
referandum ile secilen ilk cumhurbaskanimizdir kendisi. baskanlik sistemi gelmesi ile son cumhurbaskani da olabilecek insandir.dindar cuhmurbaskani tanimina uyanlarin 2.sidir denebilir.
yüzünden tebessüm eksik olmayan ,islami kimliğini de bildiğimiz , gelmiş geçmiş hiç bir cumhurbaşkanına benzemeyen güzel bir şahsiyettir.allah başımızdan eksik etmesindir.
gittiği her şehirde olduğu gibi diyarbakır'da da halkımızın bağrına bastığı cumhurun başkanı. bu coşkuyu görünce 2007 yılını hatırladım. başbakan erdoğan'ın 'cumhurbaşkanı adayımız abdullah gül kardeşimdir' açıklamasıyla başlayan ve cumhurdan birinin çankaya'ya çıkmasıyla sonuçlanan o netametli süreci. halkımız rahmetli özal'dan sonra ilk defa kendi gibi yaşayan, kendi gibi düşünen, mütebessim çehresiyle bütün türkiye'ye güven ve huzur veren bir simanın cumhurbaşkanı olacak olmasını tatlı bir heyecan ve mutlulukla karşılamıştı. ancak hayatlarında bir kez dahi bu milleti anlamak için beyin kıvrımlarını çalıştırmamış sistemin kodamanları milletin çankaya'ya yürüyüşünü engellemek için ellerindeki bütün kozları oynamaya başladılar. muhtıralar, tehditler, 367 kepazelikleri, merhum menderes'in sonunu hatırlatan göndermeler ve daha niceleri... ama artık zaman değişmişti, ve sonunda millete rağmen hareket edenler kaybetti. anadolunun asaletini ve imanını yüzünde taşıyan tamirci ahmet usta'nın oğlu abdullah gül milleti temsil eden en üst makama geldi.

aradan geçen üç yılda halkımızın memnuniyetini görenler, abdullah gül'ün ülkemize cumhurbaşkanı seçilmesinin bu devletin başına gelen en güzel şey olduğu gerçeğini kabul etmek zorunda kalıyorlar. çünkü o devletin gül yüzü, gülen yüzü oldu. milletimizin dualarıyla öyle kalmaya da devam edecek..
şike ve vekil maaşları konusunda veto yetkisini kullanması takdire şayandır. fakat gerekirse anayasa mahkemesine götürmesini de bilmelidir.
peygamber efendimizin(sav) 'tebessüm sadakadır' hadisini hayatında başarıyla tatbik eden cumhurbaşkanımız. yüzünde her daim mütebbessim bir ifade vardır. cumhurbaşkanlarının hasıdır.
doktora tezinin konusunun ''türkiye ile islam ülkeleri arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişimi'' olması bile başlı başına sevme sebebidir.
her akşam şu duayı etmekteymiş. biz de kendisine amin diyerek eşlik ediyoruz.

"allah'ım,
beni güvenilir kıl, kibirden, gururdan uzak tut,
kalbimi, sevgi, adalet, tevazu ve şefkatle doldur.
üzerime kul hakkının zerre gölgesini düşürme.
devletin, milletin imkânlarını israf ettirme,
helalinden hizmet etme imkânı ver.
milletimi benimle mahcup etme.
beni ve bütün çalışma arkadaşlarımı taşıdığı yükün farkında olan, emanette emin insanlardan eyle.
ülkemin yücelmesi, yükselmesi ve insanımızın onurlu bir hayat sürmesi için bize güç ver, kuvvet ver, dirlik ver, birlik ver.
i̇şlerimizi kolaylaştır,
hem dünyada hem de ahirette iyilik, güzellik ve saadetler lütfeyle. i̇nsanımızı her türlü kazadan, beladan ve afetten koru,
ülkemize bereket ver.
devletimizi ve milletimizi payidar kıl.
barış ve huzur içinde bir vücudun azaları gibi olmayı, birbirimizi sevip kardeşçe yaşamayı nasip eyle."