a.ali ural – dertli sözlük
posta kutusundaki mızıka adlı kitabı muhteşemdir.sevgili dost başlıklı mektupları içerir.
bunun dışında;makyaj yapan ölüler ,yangın merdiveni ,santranç oynayan derviş ve tek kelimellik sözlük adındaki kitapları kütüphanemdeki en kıymetlilerdendir.
resimde görünmeyen kitabıyla tanıdığım zaman yazarı.tatlı betimlemeleri,akıcı dili ve geniş bakış açısıyla okurken sizi yormayan edebiyatçı.
şair, yazar, fikir adamı, gazeteci, eleştirmen, üniversitede hoca... aklınıza gelebilecek her şey. eleştirince adımız kötüye çıkıyor. i̇nsanın bir tane ilgi alanı olur, ona yönelir, o konuda derinleşir. yazdığı şiir mi? gazetede niye yazdığını hâlâ anlamış değilim... diğerlerini siz düşünün artık. ayrıca, sitesine girince susmayan ve başımı şişiren bir müzik çalıyor. bari bir köşeye buton koysun saygıdeğer büyüğümüz...

unutmadan, tyb'nin bir şey başkanlığını yapıyordu en son kendileri. tyb'nin üst kademesinde yer alanlar, yazar yetiştirmeye çalışacaklarına, kendileri elle tutulur bir kitap yayımlasınlar.
tarih kültür derneğinde çok özel ve dertlisözlük ayın konusuyla da ilişkili bir konuyu anlatacak: (http://www.tarih-kultur.com/default.asp?mct=detay&forum_id=0&topic_id=60343
)