poşetli amca – dertli sözlük
konyanın meczuplarından. isminin poşetli amca olması, poşetlerden kendine yelek, ayakkabı vb. yapmasından dolayıdır. hakkında çeşitli söylentiler var; odtü kimya mezunu olduğu, tüm fizik kurallarını sayabildiği, atom bombasının nasıl yapıldığını takır takır anlattığı rivayetler arasında. tramvaya bedava biner, düğün pilavlarını kaçırmaz, kermeslerde insanların önünden yemeklerini alıp gittiğini de gördüm. ama tüm bunlara rağmen çok zengin olduğu ve öldükten sonra mal varlığıyla öğrenci yurdu yapılmasını istediği söyleniyo. birgün siz de konyada tramvaya binerseniz, poşetli amcayı görebilirsiniz:)
konya otogarinda bir otobusun altinda kalarak veda etmis buralara.ilginc bir amcaydi. zararsizdi ama yaninizdan gecerken yine de urperirdiniz. daha ilginci ise, polisin kimlik bilgilerine ulasamamasi. konya'da herkes tanir posetli amcayi ama kimse bilmiyormus. olmesi gizeminden bir sey eksiltmemis. allah rahmet eylesin.mekani cennet olsun.
meğer ne çok şey varmış bilinmeyen, bilinmesi gereken!
oysa merak etmemiştik.
garibin teki diye şahitlik ettik ve mevzu ahirete intikal etti.
magazin medyası işgüzarlığıyla yapılan haberler her yeni gün yeni bir haberle insanların kırıntı merhametlerini sömürmeye devam ediyor.
yurdum insanının ahvalini gözler önüne sermiştir.-- spoiler -- http://www.haber7.com/neler-oluyor-hayatta/haber/1207311-posetli-dedenin-yeni-sirlari-ortaya-cikti"o elbisesindeki yırtıklardan manevi yönden medet umanlar vardı. yırtık elbisesinden parça alıp kaynatıp suyunu içenler vardı. "-- spoiler --