ahmet taşgetiren – dertli sözlük
yumuşak karakterli, uzlaşı insanı. yazıları toplumun bir kesimini yansıtan değerli bir kişi.
insan sevdiğine benzermiş.musa efendimizi anlatan bir belgesel hazırlanmıştı. kendisini anlatırken fark ettim .muhabbetiyle maşallah musa efendimiz e benziyor.allah razı olsun kendisinden.
1965 yılında kahramanmaraş i̇mam hatip lisesi'nden, 1970 senesinde ise i̇stanbul yüksek i̇slâm enstitüsü'nden mezun oldu. yeniden milli mücadele, pınar, türk edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı. bayrak, tercüman ve zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. yeni şafak gazetesinde 10 yıl boyunca baş yazarlık yaptıktan sonra dönemin hükümetini eleştiren bir yazısı yayınlanmadığı için istifa etti. halen altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, bugün gazetesi ve aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yapmakta, burç fm de günlük yorumlar ve mehtap tv'de de haftalık programlar yapmaktadır.
http://bugun.com.tr/kose-yazisi/166228-neler-oluyor-makalesi.aspx

kendilerinin bugünkü yazısı.... tavsiye ile...
kendisi az sinirli abilerimizdendir, bunu konuşma tarzından bile anlayabilirsiniz. hani olurda sinirlendi diyelim işte o zaman dikkatli olun çünkü kalemi kılıca dönüşebilir... altınoluk dergisindeki yazılarını şi̇ddetle tavsiye ediyorum, insanı tefekküre sevk ediyor... son olarak çok ama çok saygi gösterilmesi gereken bir gönül adami dır.