kitapyurdu.com – dertli sözlük
http://www.kitapyurdu.com adresinde ikamet eden e-ticaret sitesi.

indirimli fiyatlar, kargo ödeyen kitap kampanyaları ve güvenilirliği ile sağlam bir site..
kargo paketlerine bir adet extra kafeinli cafecrown eklemişler. hani kitap okurken uykumuz gelir, lazım olur.

"bu satırları okuduğuna göre, beklediğin kitap şuan elinde. sen de onu, evin en keyifli köşesine çekilip saatlerce okumak istiyorsun, okuyacaksın da. ama, o da ne? okuduğun kitabın satırları göz kapaklarından mı çekiştiriyor? dert etme böyle şeyleri kendine. ileri uyku açma teknolojisiyle üretilen, kafeini % 20 artırılmış cafe crown action iç, enerjin tavan yapsın! artık bir bahanen kalmadığına göre bir yudumda okuyuver."

ne diyelim. hayırlısı..

ancak takdir etmek lazım, işlerini iyi yapıyorlar.
kargo parası ödemek istemiyorsanız, kitapyurdundan alacağımı işaretliyorsunuz ödeme esnasında. sultanahmette yerleri, hem kitabınızı alıyorsunuz hem de gezmiş oluyorsunuz.
"kitapla buluşmanın en kolay yolu" sloganıyla her türlü kolaylığı sağlayarak internetten güvenle kitap aldığımız adres...
kitapları liste fiyatının çok altında satan, naçizane öğrenci bütçemi kurtaran internet kitapçısı.
bazen güvenirliğini sarsan şeyler yapmış olabilir. mesela sipariş verdiğin kitabı bulamayıp paranı iade etmeyebilir veya parayı bir kuruş eksik yatırırsan hemen yatırdığın parayı çekip aldığın kitapları göndermeyebilir. velhasıl-ı kelam dikkatli olmak gerek.( u: kitap yurdu konusunda dertli olduğum çok mu belli )
kitaplarımın neredeyse yarısını temin ettiğim site. (*) son dönemlerde hizmet kaliteleri düştü ise de, alışkanlık işte.
bir de hala ilk arayüzlerini kullanıyorlar. siteyi değiştiremediler gitti. ilk alışverişimi 16 mart 2006 senesinde yapmışım. (*). halen o günkü arayüzle hizmet veriyorlar.

peşpeşe iki ay alıveriş yapınca ''tebrikler. kitapyurdu'nun ayrıcalıklı müşterisi oldunuz.'' başlıklı bir mail gönderiyorlar.
kitap hediye edeceklerini zannederek maili açıyorsunuz, meğer "bir ay içerisinde yapacağınız alışverişte %3 indirim kazandınız'' diyorlarmış, bu muymuş diyorsunuz.

velhasıl; 13 yılın üzerine bir 13 sene daha eklemek istiyorlarsa sitelerini güncellesinder.
idefix'i örnek alsınlar. idefix bu işte ilk. ama kaç kez siteyi güncellediler.

niye bu kadar tavsiyede bulunduysam.
demezler mi "sen önce dertli sözlük'ün teknik aksaklıklarını gider."
genel olarak memnun olduğum kitap alışveriş sitesi. kullanışlı, pratik bir site yapmışlar. ayrıca fiyatlar çoğu kitabevinden uygun. ama bazı yayınevleriyle aralarında iletişimsizlik var sanırım. mesela eğer aldığını kitaplar arasında heceden çıkan bir kitap varsa üç günde gelecek sipariş en az bir haftayı bulur. yine de severim ben kitapyurdu'nu
meşhur e-kitapçı. tahmin ediyorum ki benim gibi bi çok kişi kitabı burdan almasa bile açıp bir yorumları okuyodur. az önce bu yorumların çoğunun balon olduğunu farkettim. şu kitabın yorumlarına bakıyordum (http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=441713) nasıl söyleyeyim. sanki yorumların bir çoğu aynı kişinin parmaklarından çıkmış gibi görünüyor. tarz aynı bakış açısı aynı (*)... sonra bu gözle biraz daha dolaştım vitrindeki kampanya kitaplarına bakayım dedim. benzer durumu bunda da gördüm. bu aynı tarzı kullanan yazarların profillerine baktım bir mesaj yazıp gidenler dışında birbiriyle hiç alakası olmayan kitapları okuyabilen insanlar. gerçekten çok ilginç örnekler var. bir kişi hem kişisel gelişim kitaplarını, hem popüler romanları, hep bilgisayar kodlamasını, hem felsefeyi nasıl takip edebiliyor anlamış değilim. şimdi iki seçenen düşünüyorum. ya site sahipleri işleri güçleri yok site dolu gözüksün diye bununla uğraşıyor , bunun için adamları var, ya da millet puan toplamak için böyle yorumlar yazıyor(*). ikincisi daha makul dikkat edelim (*)
arayüzlerini sonunda değiştirmeyi başarmışlar, eski görünüm de artık nostalji.kitapyurdu.com'da ikamet ediyor. site tasarımını değiştirirken sahaf bölümü de kaybolmuş galiba. eskiden ikinci el kitap duyuruları, eski kitap arayanların ilanları vs. oluyordu, artık yok.

zaten tasarımı da beğenmedim, eskisini kullanıyorum.