kayıt

maske

 1. 1
  gerçeği gizleyen araç.
  #21459 sır | 9 yıl önce
   
 2. 2
  --iktibas--

  yüzümüzü örten maskelerin esiriyiz. (bkz: nema-ye nazdik)

  --iktibas--
  #21460 sır | 9 yıl önce
   
 3. 3
  eylemin steril olması için, mikroorganizma istilasından korunmak ve karşımızdakini mikroorganizma istilasından korumak için takılan tıbbi bir gereç.
  #21482 hamsusi | 9 yıl önce
   
 4. 4
  90 lı yılların çizgi filmlerinden biri.
  #33588 hakiki tosun pasa | 9 yıl önce
   
 5. 5
  "Bu hayat senin , yalnız senin , çıkar maskeni!" Diyor çağrı sinci bu şarkısında. İnsanın olduğu gibi yaşamasını bunun gerekliliğini anlatan enfes bir şarkı.
  #433382 misvaklırambo | 7 yıl önce
   
 6. 6
  http2.mlstatic.com/...

  gıda üretiminde takılması elzem olan şey.
   
 7. 7
  Çeşitleri olmakla birlikte genel kullanımda cerrahi maske çeşidi tercih edilir. Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların önlenmesinde kullanılır. Beklenen etkinin sağlanması amacıyla tercih edilen maskenin burun ve ağzı içine alıp çeneyi örterek kapatıyor olması, derin nefes alıp vermeyi kısıtlaması, maske altında verilen soluğun maskenin dış yüzünden hissedilmemesi gereklidir. Maske takıldıktan sonra dış yüzeyine temas edilmemelidir çünkü dış yüzey her zaman kirli kabul edilir. Konuşmak, sık solumak gibi nedenlerle maskeler nemlenir. Nemlenen maske değiştirilmelidir. Maske takıp çıkarma işleminden sonra el hijyeni sağlanmalıdır. Koruyuculuğu yüzde yüz olmamakla birlikte hatrı sayılır etkisi vardır.
  #481438 zeynebi | 1 ay önce