diriliş – dertli sözlük
sezai karakoç'un yıllarca çıkartmış olduğu, bazı dönemler yayın hayatına aralar vermiş dergidir.
günümüz türkiyesinin hukuk sisteminin de malesef sahip olduğu birtakım eksiklerin eleştirisini de içinde barındıran tolstoy romanı.
-
insanlar nehirlere benzerler,su hep aynıdır fakat nehir bazı yerde dar bazı yerde daha geniştir bir yerde yavaş akar bir yerde hızlı.suyu bazen sıcaktır bazen soğuk bazen duru bazende bulanıktır.insanlarda böyledir.her kişi kendinde bütün insanların ortaklaşa sahip oldukları özellikleri barındırır,bazen bu özelliklerden bir kısmını gösterir bazen başka bir kısmını.böyece hep aynı kişi olmasına rağmen ara ara kendini tanıyamayacak kadar değişik davranışlar sergileyebilir.
-
müslümanların eski parlak günlerine geri dönmeleri,üzerlerindeki ölü toprağını silkeleyip şahlanışa geçmeleri.
şair,yazar,düşünce adamı, parti lideri üstad sezai karakoç un mefkuresi ve aynı adı taşıyan edebiyat,düşünce dergisi ve yayınevi.
zengin, güç sahibi bir prensin fakir bir hizmetçi kızla zorla ilişkiye girmesinin ardından yaşadıgı vicdan azabını anlatan tolstoy romanı.
trt1 kısa film kuşağında gösterilen kısa film. 24 dk.
onur ünlü yapımcı koltuğunda, ve tam bir onur ünlü filmi olmuş.
(http://www.youtube.com/watch?v=znvirg82p90)
izlemediğim dizidir. bunun sebebi dizinin iyi veya kötü olmasından değil,muhtemelen güzeldir, muhafazakarların duygularını okşayan, yumoş gibi yapan bir dizidir.gezide hükümete küfreden şimdi ise trt'de yayından sorumlu olan proje kabul eden genel müdür yardımcısı olan ibrahim eren denen şahsın elinden çıkıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor.siyaset siyaset, valla bıktık bu siyasetten. daha altı ay önce çapulcu dediğin elemanlara sen koskoca kanalı emanet ediyorsun, istediği gibi at koşturuyor, ne kadar gezici varsa projelere dahil ediyor,paraları da haliyle cukka ediyor, bölüm başına engin altan düzyatan'a 60 bin lira veriyorlar en basitinden. kardeşim bu adam gezide provakatörlük yapmıyo muydu?sen de ooo diriliş, ooo filinta diye ortada dolaşıyorsun.bu müslümanları kandırmak ne kadar kolay ya rabbi.