f1 bahreyn grand prix – dertli sözlük
2011 sezonun ilk yarışı olarak planlanıyor.ülkede yaşanan siyasi kaynaklı gösterilerin artarak devam etmesi sebebiyle yarışın iptali gündemde.bahreyn'in iptal edilmesi durumunda yerine başka bir yarışın düşünülemeyeceği, bunun yerine sezonun avustralya'da başlayacağı ifade ediliyor.
resmen iptal edilen grand prix.bir yarış eksik izleyeceğiz bu sezon ve hakkında yazabileceklerim diğer bir sezona kadar şu şekilde.


--iktibas--

bahreyn'de alkollü içeceklerin satışına izin verilmesine rağmen, islami kurallar çerçevesinde podyuma çıkan sürücüler, başarılarını şampanya yerine alkolsüz bir gül suyu olan ve waard adı verilen bir içecekle kutlarlar.

--iktibas--
--- iktibas ---

i̇ptal edilen bahreyn grand prix'i fia'nın cuma günü yaptığı toplantıda alınan karar ile tekrar 2011 takvimine alındı.
--- iktibas ---

30 ekim'de yapılması öngörülen bahreyn grand prix'in 2011 yarış takvimine tekrar girmesiyle hindistan grand prix'in 4 aralık veya 11 aralık'a kaydırılması planlanıyor.bu gelişmeyle beraber bir sezonda 20 pist ile en fazla yarış yapılan f1 sezonu rekoru da kırılacak.
f1 yönetimi bu yarışın takvime geri dönüşü konusunda hiçbir destek göremeyince geri adım atmak zorunda kaldı ve bu yarış 2011 takviminde yer alamayacağa benziyor. eee can güvenliği malum bu çocuklar gelemez kavgaya gürültüye.can tatlı.
2012 sezonunda da iptali söz konusu takımlar ya tazminatı ödeyecek ya da paşa paşa gidip yarışacak.
(http://media1.ntvspor.net/c/i/251/f1_dun3d.jpg)