kpss 2011 – dertli sözlük
kpss a grubu ve öğretmenlik için 9-25 mayıs 2011 tarihleri arasında başvurular alınacak, 9-10 temmuz 2011 tarihlerinde sınav yapılacak olan sınav.

ayrıca, bakanlığın/hükümetin bu sene de el atmadığı ve böylece branşlara çok ciddi haksızlıkların yapılacağı sınavdır. bir beden eğitimi öğretmeni alanı ile hiç alakası olmayan soruları çözmek zorunda bırakılacak, bir fizik öğretmeni kendisini tarih-coğrafya bilmek zorunda hissedecek, bir sosyal bilgiler öğretmeni yıllarca görmediği matematik ile mücadele etmek zorunda kalacak... ve daha onlarca branş, devletin dayattığı derslerde soru çözmek zorunda kalacak!

ey hükümet ve bakanlık! lütfen bu zulme bir son verin! her branşı "kendi alanından" en zor sınava sokun ama bu zulme bir son verin! sosyal bilgiler öğretmenlerini kendi aralarında ve kendi branşlarıyla alakalı konularda en zor sınava sokun ve içlerinden en iyi olanları seçin! kabul! aynı şey diğer branşlar için de geçerli! bir fizik öğretmeni, öğretmen olduktan sonra öğrencilerine tarih-coğrafya anlatmayacaksa, neden bu sorulara muhatab oluyor?

allah size insaf versin!!!
meb' na gelen yoğun müracaatlar nedeniyle başvuru süresi uzatılmış, 8-9 haziran 2011 tarihlerinde başvuru alınmaktaymış.
kopyalar, şifreler derken, haftasonu yapılmış sınavdır. diğer yıllara nazaran soruların kolay olduğu söylenmekte. (*)
genel kültür genel yetenek soruları kolay olmakla birlikte eğitim bilimlerinde ilginç ve zor sorular vardı, ağırlıklı olarak bilgi içerikli bir sınav.