kayıt

eğitim sisteminin diplomaya endeksli olması

 1. 1
  çoğu okul ve üniversitede görünen temel problem. öğrenciler, sadece sınavları geçer notla geçip mezun olmaya endeksliler. bu yüzden okulların/üniversitelerin başarı oranları düşmekte, eğitim daha çok kalitesizleşmekte.
  #396018 lacivert | 8 yıl önce
   
 2. 2
  eğitim sisteminin meslek edindirmeye endeksli olmasından kaynaklanmaktadır. zira diploma, 'bu mesleği icra edebilir' belgesidir.
  #396995 vurursagololur | 8 yıl önce
   
 3. 3
  hoş değildir ama yapılacak birşey var mıdır?bilmiyorum. alternatif mantıklı bir yol duymuşluğumda yoktur.bu insanlar bir şekilde mezun edilmek durumunda o okuldan neye göre belirlenecek bu diploma olmazsa...
  hayatın her alanında olan ama genellenmemesi gereken bir endekslenmedir.en uç nokta farzları bile düşünecek olursak birçok müslüman defteri sağ tarafından almaya yetecek ölçüde çalışır bu kötü birşey midir?iyi olmamakla beraber kötü de denemez.kulvarlar farklı olsa da mantık aynıdır.
  eğitim sistemimize yöneltilen eleştirilerin eleştirilmesi gereken en önemli noktasıda budur,eleştiri vardır ama alternatif ya da kaydadeğer öneri yoktur.
  #396996 zübdeialem | 8 yıl önce
   
 4. 4
  sürekli eleştirilen, tartışılan bir durumdur. lakin bir sonuca varılamamıştır.
  diplomalar verilir, diplomalar alınır... Diplomayla yetinilmez onlarca sertifika alınır. Buna karşın "ne biliyorsun" sorusu hep cevapsız kalır.
  ne öğretiyoruz diye bakılmaz ama 4+4+4, 1+8+4 gibi garip garip sistemler atılır ortaya.
  "kültürlü, bilgili bir nesil kaygısı" değil, "daha fazla diplomalı bir nüfus" kaygısı önem taşır.
  "diploma boştur ancak diploma hoştur."
  #397016 talhaa | 8 yıl önce
   
 5. 5
  (bkz: etiket)
  #397022 adamın biri | 8 yıl önce
   
 6. 6
  Bu başlık “eğitim sisteminin kpssye endeksli olması” olarak değiştirilmeli. kpss olayını geçene kadar öğren öğren bitmiyor eğitim sürekli devam ediyor.
  #481673 mühendise | 2 hafta önce