kayıt

mesut uçakan

 1. 1
  sinema dünyasının "dava adamı".

  "anka kuşu" ile tavan yapmıştır.


  #4540 mimravav | 11 yıl önce
   
 2. 2
  necip fazıl kısa kürek'in reis bey eserini harikulade bir şekilde sinemaya uyarlamış olan değerli yönetmenimiz, büyük iddialarla giriştiği anka kuşu filmi ile "taban" yapmış ve bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır... *

  #4547 adamın biri | 11 yıl önce
   
 3. 3
  sinemaya verdiği uzun bir aradan sonra tekrar dönmüş ama sanırım istediği desteği bulamamış olsa gerek ki şimdilerde duyamıyorum kendisini. aday adayı mı olmuş ne ? öyle bi duyum aldım!!
  #24261 internettin_hoja | 10 yıl önce
   
 4. 4
  yalnız değilsiniz ve sonsuza yürümek adında iki mükemmel direniş başyapıtı çekmiş yönetmen.istanbul'a gelişi ve yükselişi, tabuları yıkıp bir nesle sinemanın gerçek anlamını öğretmesiyle ne büyük bir iş yapmıştır.
  #28020 pazarbaşı | 10 yıl önce
   
 5. 5
  ölümsüz karanfiller filmi de farklıdır. aykut kuşkaya dursun ali erzincanlı da bu filmde oynamıştır. (www.sinematurk.com/...
  #388651 fikirbabası | 9 yıl önce
   
 6. 6
  (gencdergisi.com/...
  #388655 fikirbabası | 9 yıl önce
   
 7. 7
  filmleri sinema tekniği ve enstanteneler bakımından zayıf olabilir. ancak bu uçakan'ın yeteneksizliğinden değil islami camianın sinemaya olan ilgisizliğinden kaynaklanmaktadır.

  (bkz: ne verdin ki ne istiyorsun?)
  #449806 malcolm | 6 yıl önce
   
 8. 8
  1978'de çektiği ilenç (lanet) isimli filmde müjde ar başrol oynamıştır. şule yüksel şenler mukaddesatçı hanımlar derneği üzerinden filmin gösteriminden önce mesut uçakan'dan tepebaşı gazinosunda hanımlara yönelik bir gala tertip edilmesini rica etmiş, o da kabul etmiştir.

  müjde ar gazinoya gelince aralarında emine erdoğan'ın da bulunduğu 3000 kişilik bir başörtülüler ordusunu karşısında bulmuş. daha sonra kalabalık bir süre "mücahide müjde ar" sloganlarıyla uzun süre alkışlamış. mesut uçakan'ın anlattığına göre kendisi müjde hanıma "görüyorsunuz, halk sizi nasıl görmek istiyor" deyince müjde ar "artık çok geç mesutçuğum" deyivermiş. bu da böyle bir anıdır.
  #482494 münkesir | 2 ay önce