gençlik nereye gidiyor – dertli sözlük
günümüz gençliğinin içler acısı durumu gerçekten gelecek olan nesiller adına endişelenmeye sürüklüyor.salaş hayat tarzı,umursamaz tavırlar,kendi deyimleri ile cool takılmalar,özgür yaşama isteği hepsinin sebebi zayıf imanla neye özenti anlam verebilmiş değilim. ilişkiler haddini aşmış,günümüz eğitim ve teknolojisi ileri düzeyde olduğu halde yanlış amaçlarla kendilerini kaybetmiş ,yanlış yola atmış gençlerle bu ülke nereye nasıl gider düşündürücü...gençler bir tarihten,dinden,edebiyattan nasibini alamıyor neden;çünkü zihin bunlara kapalı. her şey ailede başlar gençliğe baktıkça ailelerini görebiliyor insan, eğitim,ahlak ailede başlar,çocuğun ilk öğretmenleri anne-babasıdır. anne-baba arasında diyalog kopmuş ise,ahlaki konular pek önemsenmiyor ise,en başta iman eksikliğinde bir çocuk hayata bırakılırsa sonuç iç acıcı olmayacak.
her dönemde dertli genç sayısı az olmuştur ve şikayetçi, icraatsız insanlarımız topluma bakıp o gaflette olan çoğunluktaki gençlere binaen böyle bir cümle kurmuşlardır.
sen, ben nereye gidiyorsak onlarda oraya gidiyordur. koca yunus'un dediği gibi; " başkasında gördüğün kesinlikle sende vardır. onu kendinden ayrı görmek değildir asıl hakikat. "
gençlik evine gidiyor!yani bireyselleşiyor.öyle bir zamana doğduk ki gençler;"banane ya niye bana ait olan şeyi paylaşayım"veyahut"milletin derdi beni mi gerdi"gibi söylemlere sahip.
anadoluda ki bir şehrimizde ( ismini vermeyeyim) otogara indiğinizde - öğrenciye saatlik, günlük, haftalık, aylık apart kiralanır.- yazıyor ve bu yazıyı hiç kimse indirmiyorsa sadece gençlik değil -biz nereye gidiyoruz?- diye sorulması gereken sorudur.